[vc_row][vc_column][vc_custom_heading text=”Regulamin Stacji Narciarskiej „BABA JAGA„ w Bodzentynie” font_container=”tag:h2|text_align:center” use_theme_fonts=”yes”][vc_empty_space][vc_column_text]

REGULAMIN NARCIARSKI FIS

 1. Jedziemy tak by nikomu nie zagrażać i nie przeszkadzać.
 2. Zawsze należy panować nad szybkością jazdy i dostosować ją do trasy, umiejętności i umiejętności warunków atmosferycznych.
 3. Narciarz powinien wybierać taki tor jazdy, aby nie zagrażał innemu narciarzowi poruszającemu się na tej samej trasie.
 4. Wyprzedzać możemy z lewej albo z prawej strony, z góry albo z boku, ale zawsze narciarzowi ,który jeździ przed nami, musimy dać pierwszeństwo przejazdu
  i zachować odpowiedni odstęp w czasie wyprzedzania.
 5. Narciarz ma obowiązek zachowania szczególnej ostrożności przy włączaniu się do ruchu i przy przekraczaniu nartostrady.
 6. Należy unikać pozostawiania na miejscach słabo widocznych, np.za garbem, tuż za zakrętem. Po wywrotce należy jak najszybciej opuścić tor jazdy, zejść na pobocze trasy.
 7. Zakazane jest podchodzenie po trasie narciarskiej.
 8. Każdy narciarz powinien respektować wszelkie znaki na trasie. Mają one takie samo znaczenie jak znaki drogowe i tak samo obowiązują.
 9. W przypadku spostrzeżenia wypadku każdy narciarz jest zobowiązany do niesienia pomocy osobom poszkodowanym. Miejsce wypadku należy jak najszybciej oznaczyć
  i odpowiednio zabezpieczyć.
 10. Każdy narciarz biorący udział w kolizji jest zobowiązany do podania swoich personaliów i wylegitymować się.
 11. Wszyscy narciarze zobowiązani są do zjeżdżania wyłącznie po wyznaczonych trasach narciarskich.
 12. Trasy wyznaczone są naturalnymi granicami takimi jak linie lasu oraz inne oznaczenia np. trakcie wyciągów, siatki, znaki ograniczające (białe strzałki na niebieskim tle) i inne.
 13. Podczas jazdy wieczornej nakazuje się korzystanie wyłącznie z oświetlonych, czynnych tras.
 14. Podczas korzystania z wyciągów narciarskich, wszyscy narciarze obowiązani są przestrzegać regulaminów korzystania z urządzeń wyciągowych oraz stosować się do zaleceń obsługi.
 15. Kto naruszając reguły niniejszego regulaminu spowoduje wypadek za jego skutki może ponieść odpowiedzialność karną i cywilną. Postanowienie regulaminu stanowią podstawę przy orzekaniu winy.

 

 

 

OŚRODEK NARCIARSKI  „BABA JAGA”  BODZENTYN

REGULAMIN

 1. Korzystanie z wyciągu orczykowego wymaga umiejętności jazdy na nartach i snowboardzie.
 2. Należy przestrzegać zaleceń i wskazań obsługi. Osoby działające z naruszeniem prawa mogą być wykluczone z korzystania z wyciągu.
 3. Dzieci o wzroście do 1,10cm nie mogą korzystać z wyciągu. Korzystanie z wyciągu przez dzieci o wzroście od 1,10cm do 1,25cm jest dopuszczalne jedynie pod nadzorem i za wyraźną zgodą osoby, która ukończy 15r.ż.
 4. Suwanie w wyciągu przed sobą dzieci może nastąpić przez osoby, które dysponują wystarczającymi umiejętnościami korzystania z wyciągu i ukończyły 15r.ż.
 5. Trzymanie dzieci na ramionach w trakcie jazdy wyciągiem jest niedopuszczalne.
 6. Osoby będące pod wpływem alkoholu są wykluczone z korzystania z wyciągu.
 7. O wypadkach i szkodach, którym ulega korzystający z wyciągu, należy niezwłocznie informować obsługę.
 8. Zakazuje się jazdy slalomem podczas wyciągania na wyciągu.
 9. W razie upadku należy szybko opuścić orczyk i usunąć się z toru jazdy.
 10. Nakazuje się jazdę pod liną trzymając się orczyka i nie szarpiąc nim.
 11. Rozpoczęcie jazdy wyciągiem odbywa się tylko od dolnej stacji wyciągu.
 12. Na górnej stacji wyciągu po opuszczeniu orczyka należy szybko opuścić peron.
 13. Jazda w kaskach do lat 16 obowiązkowa.

 

KAŻDY UCZESTNIK KUPUJĄC BILET AKCEPTUJE POWYŻSZE WARUNKI ŻYCZYMY BEZPIECZNYCH WJAZDÓW I ZJAZDÓW NARCIARSKICH![/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row]