REGULAMIN

REGULAMIN NARCIARSKI FIS

 1. Jedziemy tak by nikomu nie zagrażać i nie przeszkadzać.
 2. Zawsze należy panować nad szybkością jazdy i dostosować ją do trasy, umiejętności i umiejętności warunków atmosferycznych.
 3. Narciarz powinien wybierać taki tor jazdy, aby nie zagrażał innemu narciarzowi poruszającemu się na tej samej trasie.
 4. Wyprzedzać możemy z lewej albo z prawej strony, z góry albo z boku, ale zawsze narciarzowi, który jeździ przed nami, musimy dać pierwszeństwo przejazdu i zachować odpowiedni odstęp w czasie wyprzedzania.
 5. Narciarz ma obowiązek zachowania szczególnej ostrożności przy włączaniu się do ruchu i przy przekraczaniu nartostrady.
 6. Należy unikać pozostawiania na miejscach słabo widocznych, np. za garbem, tuż za zakrętem. Po wywrotce należy jak najszybciej opuścić tor jazdy, zejść na pobocze trasy.
 7. Zakazane jest podchodzenie po trasie narciarskiej.
 8. Każdy narciarz powinien respektować wszelkie znaki na trasie. Mają one takie samo znaczenie jak znaki drogowe i tak samo obowiązują.
 9. W przypadku spostrzeżenia wypadku każdy narciarz jest zobowiązany do niesienia pomocy osobom poszkodowanym. Miejsce wypadku należy jak najszybciej oznaczyć i odpowiednio zabezpieczyć.
 10. Każdy narciarz biorący udział w kolizji jest zobowiązany do podania swoich personaliów i wylegitymować się.
 11. Wszyscy narciarze zobowiązani są do zjeżdżania wyłącznie po wyznaczonych trasach narciarskich.
 12. Trasy wyznaczone są naturalnymi granicami takimi jak linie lasu oraz inne oznaczenia np. trasy wyciągów, siatki, znaki ograniczające (białe strzałki na niebieskim tle) i inne.
 13. Podczas jazdy wieczornej nakazuje się korzystanie wyłącznie z oświetlonych, czynnych tras.
 14. Podczas korzystania z wyciągów narciarskich, wszyscy narciarze obowiązani są przestrzegać regulaminów korzystania z urządzeń wyciągowych oraz stosować się do zaleceń obsługi.
 15. Kto naruszając reguły niniejszego regulaminu spowoduje wypadek za jego skutki może ponieść odpowiedzialność karną i cywilną. Postanowienie regulaminu stanowią podstawę przy orzekaniu winy.

KAŻDY UCZESTNIK KUPUJĄC BILET AKCEPTUJE POWYŻSZE WARUNKI ŻYCZYMY BEZPIECZNYCH WJAZDÓW I ZJAZDÓW NARCIARSKICH!

 

 

26-010 Bodzentyn , ul. Kielecka 97
stokbabajaga@onet.pl   www.nartybodzentyn.pl